Тернополяни Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина завершили виступи на чемпіонаті Світу з біатлону

Завершився головний старт сезону 2018/19, - в Остерсунді гонками з масовим стартом вичерпана програма чемпіонату Світу з біатлону. Надії українських вболівальників у чоловічому мас-старті були пов’язані з Дмитром Підручним, який уже приніс чимало щасливих миттєвостей своїм вболівальникам на цьому чемпіонаті, а заради підготовки до цієї гонки пропустив естафету. На жаль, фінішувати нашому земякові вдалося лише десятим.

Хоча, як повідомляє Федерація біатлону України: «Ще за пару днів до старту чемпіонату світу про такий турнір доводилося б тільки мріяти. Але сьогодні чемпіон світу Дмитро Підручний зробив таку боротьбу реальністю, щоразу посилюючи очікування від кожного біатлонного старту. Тому ще раз хочеться сказати спасибі всім спортсменам, які на цьому чемпіонаті боролися, радували і змушували співпереживати».

Ось як коментує свій виступ у мас-старті для офіційного сайту Федерації біатлону України Дмитро Підручний: «Не знаю, можливо, потрібно було трохи пізніше прийти на останню стрільбу (сміється). Бачив, що за мною вже всі спортсмени як не в один, так в нуль стріляли, але ж не вгадаєш, коли треба підійти. Думаю, в таку погоду три помилки - це непогано. Нормально відпрацював на «лежці», але «стійка» сьогодні була дуже важка. На трасі було дуже важко і воно сказується на стрільбі. Перші два вогневих запас сил ще трошки був, а на «стійку»приходив вже на межі можливостей, тому на п’ятий круг в мене не вистачило сил поборотися з тими, хто мене обходив. Всі гонки, крім єстафети, я фінішував в десятці, тому так, думаю, цей чемпіонат можна занести в актив (сміється). Радий, що нарешті до головного старту сезону я підійшов у формі та дійсно вийшов на пік».

До речі, наступними стартами Дмитра Підручного стане заключний, 9 етап, Кубку Світу 2018-19, який відбудеться у норвезькому Холменколлені. Як повідомляє Федерація біатлону України, для участі у цих змаганнях тренерський склад збірної відібрав Дмитра Підручного, Артема Приму, Сергія Семенова та Віталія Труша. Відтак Дмитро Підручний до подальшої боротьби за медалі готовий: «Ще є 4 повних дні до наступного етапу. Думаю, що відновлюся, і ще поборюся за високі місця. Хочеться провести хорошу гонку та просто отримати задоволення від стартів. Сезон добігає кінця і хочеться закінчити його з хорошим настроєм».

До речі, у програмі заключного етапу кубка світу заплановані: 21 березня – спринтерська гонка – жінки, 22 березня – спринтерська гонка – чоловіки, 23 березня – гонка переслідування жінки – чоловіки, 24 березня – мас-старт (жінки, чоловіки).

А щодо виступу на гонці масовим стартом в Остерсунді тернополянки Анастасії Меркушиної, то наша землячка посіла у ній 25-те місце. Як повідомляє Федерація біатлону України, спорстменка була єдиною українкою у цій гонці. «Анастасія Меркушина стала єдиною представницею нашої команди, яка тяжко відпрацювала весь чемпіонат світу: від і до - всі сім стартів! Тож не дивно, що сили 24-річної спортсменки виявилися не безмежні. Настя і на вогневих рубежах настріляла більше, ніж хотілося б - шість кіл штрафу, і на дистанції не вразила швидкістю, показавши 26-й хід. У підсумку - 25-е місце на фініші: останній акорд турніру, в якому Меркушина пройшла бойове хрещення в ранзі одного з лідерів команди».

- Так, погода сьогодні екстремальна, було непросто працювати в таких умовах, - поділилася враженями після гонки Настя. - Але, як вийшло - так вийшло. На першу стрільбу, як мені здається, я підійшла на незручному пульсі, тому що бігла в кінці групи і прийшла надто повільно. Мій ідеальний пульс для стрільби - від 180 до 186 ударів. А тут через всі перебудування я, мабуть, прийшла нижче 180-ти, і мене затрясло. Те ж саме на першій стійці: йшла за чешкою (Веронікою Вітковою - прим. Biathlon.com.ua) і не обходила її, сподіваючись сховатися за нею від вітру, але при цьому не вгадала з пульсовими зонами.

Поодинці сьогодні дійсно було важко бігти, тому що сніг був неприємний: свіжий, мокрий ... Але для таких умов, спасибі сервісу, вони впоралися на всі сто відсотків. Легко не було, але можна було працювати. Якщо оцінювати весь сезон в цілому, то за десятибальною шкалою поставила б собі сімку. Можна було б трохи піднятися і в загальному заліку. Але, як відпрацювала - те і отримала. Значить, треба працювати більше. (Сміється)»

Загалом, як підсумовують результати чемпіонату Світув-2019 фахівці, завдяки феноменальному успіху Дмитра Підручного та його «золоту», а також завойованій у гострій боротьбі «бронзі» нашої жіночої естафети, до здобуття якої доклала максимум зусиль і наша Анастасія Меркушина, Україна закінчила турнір на п’ятому місці в загальнокомандному медальному заліку, опинившись так високо вперше з олімпійського турніру 2014 року.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show