Васильківці - найспортивніше село на Гусятинщині

У Яблуневі, на стадіоні «Нічлава», 11 червня відбулись XXVII Сільські Спортивні ігри Гусятинщини, в яких взяли участь, як і минулого року, 29 команд із сіл району. Традиційно змагання розпочались із урочистої ходи, яку очолили минулорічні переможці – команда спортсменів села Сидорова. У відкритті змагань взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Батіг разом із головою районної ради Василем Бойчуком. За хорошою українською традицією районе керівництво яблунівчани зустріли запашним короваєм.

«Завдяки вашій професійній майстерності, працьовитості та самовідданості забезпечується розвиток фізичної культури і спорту на селі, впроваджуються народні традиційні види спорту та розваги», – зазначив у своєму вітальному слові Віталій Батіг. Він додав, що в районі багато робиться для забезпечення належного розвитку усіх форм фізкультурно-оздоровчої і спортивної роботи серед широких верств сільського населення. Окремі словами дяки за активну участь в організації цього спортивного дійства та активну позицію у проведенні різного роду заходів у селі керівник району адресував господареві села Яблунів Андрію Фику. За роботу на ниві духовності, спорту сільського голову відзначено грамотою.

Голова районної ради Василь Бойчук, побажавши перемог найсильнішим, відзначив, що Гусятинщина здавна славиться своїми аматорськими здобутками як на обласному рівні, так і за межами області. «Тому бажаю гідно представити наш край і цьогоріч на обласних іграх в Скалаті», – завершив свій виступ керівник законодавчої влади району.

Сільський голова Андрій Фик привітав усіх учасників спортивного форуму на Яблунівській землі та подякував організаторам за проведення змагань саме на селі, закликавши інших сільських голів району ініціювати проведення наступних «районних олімпіад» на своїх територіях.

Першими на старт вийшли легкоатлети, які в естафеті розіграли комплект нагород та отримали їх з рук голови РДА Віталія Батога. Другий рік поспіль найспритніші бігуни із села Верхівці (Назар Бутрак, Володимир Гладій, Ігор Витвицький та Віталій Маковський), друге місце у спортсменів із села Ст.Нижбірок, третє – села Сухостав.

У звитягах богатирів у гирьовому спорті Андрій Гримало із села Чабарівки, піднявши 50 разів у довгому циклі дві 24-кілограмові гирі, став переможцем у цьому виді змагань. Другий був – оришківчанин Назар Присяжний із результатом 30 разів. Петро Добровольський з Яблунева – третій, 28 підйомів. Цікаво, що ця трійка спортсменів і минулого року у Сидорові була серед переможців, але тоді переміг Петро, Андрій був другим, Назар, – відповідно, третім...

У рукоборстві, вже вкотре рівних не було Олегу Петренку із села Целіїв, котрий у фіналі переміг Ігоря Витвицького з Оришківців. Третій призер – коцюбинчанин Богдан Бережний.

Найбільш емоційнішими змагання для вболівальників – перетягування линви. Не стало винятком і цього разу. Васильковецька п’ятірка у складі Миколи Грабика, Олега Вархала, Миколи та Андрія Павлюків та Ігоря Гути почергово на свою половину поля перетягнула всіх своїх суперників... На другій сходинці п’єдесталу опинились старонижбірківчани, котрі у фінальному двобої довго чинили опір переможцям. Третє місце – у команди села Оришківці.

У змаганнях з дартсу серед сільських голів та старост (чоловіки) найвлучніше «відстрілявся» Оришковецький сільський голова Ярослав Мацієвський, друге місце – у Васильковецького голови ОТГ Андрія Гайдаша, а замкнув трійку лідерів Сидорівський голова Микола Світловський. Серед жінок лише одна староста із села Чабарівки знайшла можливість взяти участь з командою у цьому виді змагань та відповідно стала першою і принесла такі важливі очки в загальнокомандну скарбницю.

У змаганнях спортивних сімей васильківчанин Микола Павлюк із дружиною Марією та сином Валентиномдо своєї «золотої» нагороди у перетягуванні линви додав ще одну – найвищої проби – «сімейну». Команда яблунівчанина Володимира Рогатинського – друга. Треті –  сім’я Білінських із села Верхівці.

У пляжному волейболі, як і в минулому році, перемогу святкував дует спортсменів з Хлопівки. Оришківчани та васильківчани зайняли, відповідно, друге та третє місця.

Наймасовішими, звичайно, в Сільських Спортивних іграх є змагання з міні-футболу. Цьогоріч 270 спортсменів позмагались на двох майданчиках у Яблуневі. Як правило, міні-футбольний турнір триває найдовше і фінальний матч завершує всю спортивну програму. На радість місцевим глядачам до вирішального двобою дійшли господарі та сусіди із Сухоставу. Основний час не виявив переможця. В серії післяматчевих пенальті фортуна була на боці спортсменів Сухоставу. У матчі за 3 місце команда села Котівка виграла у постолівчан.

Крім цього, цьогоріч усі бажаючі змогли спробувати себе у нових і цікавих видах спорту, які ініціювала Яблунівська сільська рада з спортсменом А.Балабухом, таких як армліфтинг: ролінг-тендер (підняття ваги за рукоятку, яка прокручується, діаметр якої 60 мм), хаб (підняття ваги 5 пальцями кисті руки), ескалібур (підняття ваги за вертикальну штангу діаметром 50 мм) та мастреслінг (у сидячому положенні, опершись ногами в розмежувальну дошку; перетягування суперника за допомогою дерев’яного кия). Переможці цих звитяг також не залишились без нагород від cільського голови Андрія Фика.

Фінальним акордом XXVII Сільських Спортивних ігор Гусятинщини стало нагородження у загальнокомандному заліку: перемогу впевнено здобули спортсмени села Васильківці, відірвавшись від cпортивних команд Яблунева та Ст.Нижбірка, які під час змагань набрали однакову кількість очок. Лише більша кількість призових місць дозволила господарям здобути «срібні» медалі та другий по величині Кубок змагань. У п’ятірку кращих увійшли також команди із Чабарівки та Сидорова.

Переможці та призери нагороджені кубками, грамотами, медалями Гусятинського районного коммунального підприємства «Фізкультурно-спортивне товариство «Колос – спорт для всіх».

Після спортивних баталій гості та яблунівчани мали змогу переглянути цікаву концертну програму за участю місцевих аматорів та артистів із Хоросткова та Копичинців. Усіх бажаючих гостей Яблунева частували смачною юшкою, приготованою місцевими кухарями.

Гусятинське районне комунальне підприємство «Фізкультурно-спортивне товариство «Колос – спорт для всіх» дякує головам РДА та райради Віталію Батогу, Василю Бойчуку, Яблунівському сільському голові Андрію Фику, працівникам та директору Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. ВолодимируДереворізу, директорові Будинку культури с.Яблунів І.Матіяшу, керівникові та педагогам ДМШ з Яблунева, суддям Ігорю Слив’яку, Віталію Остафійчуку, Ігорю Трояну, Аллі Здоровцовій, Олегу Кочі, Степану Машталяру, Людмилі Дзидз, Ігорю Шовдрі, Степану Стаднику, Степану Новінчуку, Ігорю Березюку, Ігорю Вахріву за організацію та проведення XXVII Сільських Спортивних ігор Гусятинщини, а також сільським головам, старостам і головам ОТГ, які організували спортсменів та самі взяли участь в змаганнях.

 

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show