Фізкультура – дієвий спосіб боротьби зі старінням

Вчені підрахували, що максимальний вік людини дорівнює близько 115-ти рокам. Проте можливі захворювання і негативний вплив навколишнього середовища понижують рівень тривалості життя. Якщо зробити поправку на такі захворювання, як атеросклероз та рак, то середня тривалість життя наших сучасників коливатиметься в межах від 90 до 100 років, хоча подібні підрахунки не можна сприймати беззаперечно. За умови покращання харчування можна припустити, що в нашому столітті людство в цілому знаходиться в кращому фізичному стані, ніж колись. З іншого боку, стверджують, що раніше фізична активність людей була значно вищою, ніж зараз. Чи можуть фізичні вправи призупинити процеси старіння людського організму і продовжити життя людини? При вивченні причин довгожительства перше місце було віддане хорошій спадковості.

 

Це означає, що якщо батьки і батьки батьків жили довго, то діти мають більше шансів також прожити довго. Наступний ступінь зайняла розумова та фізична активність, далі слідувало раціональне харчування, відсутність надлишкової ваги, відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв.

Фізичний стан людини в основному не погіршується до 40-45 років. Пізніше помічається ослаблення координаційних можливостей, що має величезне значення для фізичного стану людини. Зменшуються і його аеробні здібності, рухливість суглобів.

Проте слід мати на увазі той факт, що не завжди так званий біологічний вік співпадає з хронологічним. Це означає, що процес старіння у різних людей протікає по-різному, причому, чим більший вік, тим більше відмінностей. Деякі старіють раніше і мають проблеми з руховим апаратом вже в 60 років, тоді, як інші можуть зберегти високу активність майже до 100 років.

Стемфорд виявив, що частота пульсу в спокійному стані і систолічний тиск крові знизились у групи людей, які виконали дванадцятиденну програму занять фізкультурою (по 6-12 хвилин щоденно). Друге дослідження показало, що люди похилого віку, які регулярно займаються фізкультурою, впродовж багатьох років мали значно нижчий рівень вмісту холестерину в крові, ніж друга, менш активна група тих, що досліджували.

Деякі дослідження показали, що бездіяльність та постільний режим негативно впливають на діяльність серцево-судинної системи в цілому. А з роками цей процес поглиблюється. З іншого боку, було помічено, що заняття фізкультурою здатні збільшити силу та витривалість людини незалежно від віку. Після 8-ми тижнів занять фізкультурою з групою людей у віці 56 до 70 років було помічено збільшення максимального поглинання кисню і ріст оксидативних здібностей м’язових тканин.

Також виявили, що фізично неактивні люди старіють раніше і гірше справляються із щоденними стресами. Крім того, вони зазвичай мають надлишкову вагу, в той час, як ті, що регулярно займаються фізкультурою, менше страждають на серцево-судинні захворювання. Це відноситься до всіх видів фізичної активності. До того ж, серед людей, які регулярно займаються фізкультурою, не так поширене куріння. Як правило, вони раціонально харчуються й виховують у себе здорові звички.

З іншого боку, слід враховувати, що фізична активність не завжди є корисною для здоров’я. Різке збільшення навантаження може призвести до значного підвищення тиску крові та небезпеки серцевого нападу. Внаслідок цього треба бути дуже обережними при проведенні досліджень максимальних фізичних навантажень з людьми похилого віку. Було доведено, що спонтанне фізичне навантаження може спровокувати розлад роботи судин головного мозку. Більше того, експерименти на тваринах довели, що довготривалі фізичні навантаження скорочують їм життя.

Ряд досліджень показав, що регулярні тренування протягом декількох місяців сприятливо позначаються на здоров’ї людей похилого віку. Об’єктами дослідження були люди у віці від 30-40 до 70 і більше років. Чоловіки та жінки продемонстрували приблизно рівне покращання аеробної здатності, причому у всіх вікових групах це покращення було однаковим. Їх м’язова сила зросла і стало можливим попередження зменшення аеробних можливостей, притаманних людям похилого віку. В ході експерименту виявилось, що результат занять фізкультурою не залежить від рівня фізичної підготовленості організму в молодості. Іншими словами, ніколи не пізно почати заняття фізкультурою.

Чи впливатиме фізична активність на загальне оздоровлення організму людини похилого віку, залежить, перш за все, від мотивації.

Більшість дослідників стверджують, що треба займатись фізкультурою не менше трьох годин на тиждень. За словами інших, займатись потрібно по півгодини щодня для підтримання хорошого фізичного стану. Як правило, тривалість систематичних тренувань під наглядом спеціаліста повинна бути не менше 6-7 тижнів, тоді ефект від них буде помітний.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/