Заняття спортом в юності знижують вірогідність розвитку раку у майбутньому

Дослідники, які вивчали здоров’я жінок віком від 40 до 70 років, припустили, що рівень їхньої фізичної активності у підлітковому віці міг вплинути на шанси смерті від раку або з інших причин у дорослому віці. Фізична активність у підлітковому віці сприяє зниженню шансів розвитку раку та смертності від усіх причин для дорослих, - стверджують науковці.

Попередні дослідження показали, що здоровий спосіб життя може мати довгострокові переваги для здоров’я. Medical News Today розповів про дослідження, опубліковані в JAMA Oncology, відповідно до яких, люди, що підтримували високий рівень фізичної активності у середньому віці, мали менше шансів померти від деяких видів раку після 65 років, ніж їх менш активні однолітки.

Зокрема, чоловіки з хорошим станом серцево-судинної системи мали на 55 % менше шансів розвитку раку легень і були на 44 % менш схильні до раку товстої кишки, ніж чоловіки з низьким рівнем серцево-судинної підготовки.

За словами професора Нечута, автора даного дослідження, доцента медицини з центру епідеміології Вандербільта в Нешвілі (штат Теннесі), життєво важливо розуміти довгострокові наслідки факторів, які змінюють спосіб життя, таких, як вправи у ранньому віці. Дослідження у цій галузі важливі для профілактики захворювань впродовж усього життя, - пояснює вона.

Для вищеназваної роботи використовувались дані із Шанхайського дослідження зі здоров’я жінок (SWHS), проспективного популяційного дослідження, в рамках якого проводилось спостереження за 75 000 жінок в Шанхаї, Китай, з 1996 року, з посиланням на конкретні причини смертей та деяких ракових захворювань.

Шанхайське дослідження зі здоров’я жінок (SWHS), яке фінансується Національним інститутом раку, проводилось під керівництвом доктора Вей Чжен з центру епідеміології Вандербільта.

Для збирання базових і наступних даних, учасниць дослідження опитували особисто кожні 2-3 роки, у тому числі відносно способу життя у старшому віці. Інформація, отримана на початку дослідження, яка включає в себе суб’єктивно оцінені рівні активності у віці від 13 до 19 років та зразки крові та сечі.

Дослідники виявили, що через 12,9 років спостережень було зареєстровано 282 смерті серед учасників. З них 2,375 – в результаті раку і 1,620 – з причини серцево-судинних захворювань.

Жінки, які повідомили про фізичну активність у підлітковому віці, мали більш низьку статистику смерті від раку та інших причин, порівняно з тими, хто вів малоактивний спосіб життя.

Ті, хто займався спортом у підлітковому віці впродовж 1,33 годин на тиждень або менше, на 16 % рідше вмирали від раку та на 15 % рідше – від усіх причин. Участь в командних видах спорту в підлітковому віці дозволяла знизити рівень смертності від раку на 14 % та на 10 %  – від усіх причин. При підтриманні активного способу життя від підліткового до старшого віку, ризик смерті від усіх причин знижувався на 20 %.

Професор Нечуга сказала, що вони були здивовані тим, що не побачили кількісних змін у відношеннях причин смертності після поправки на спосіб життя дорослих. Обмеженість дослідження полягає в тому, що воно засновано на самозаявленій інформації учасників і в ній не враховується інформація про професії та вид транспорту, які використовуються.

Не дивлячись на це, професор Нечуга рахує, що їх висновки яскраво ілюструють значення фізичних вправ. «Наші результати ще раз підкреслюють важливість заохочення підлітків до занять спортом для зниження ризику передчасної смерті у майбутньому, а також необхідність змолоду берегти своє здоров’я», – підсумовує вона.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/