У Тернополі відбувся чемпіонат України з віндсерфінгу

Тернопіль зробив голосну заяву про те, що може стати базою для проведення змагань різних рівнів з вітрильного спорту, впродовж п’яти днів приймаючи на акваторії ставу чемпіонат України з віндсерфінгу. 24 спортсмени з Дніпра, Донецька, Миколаєва, міста Світловодська Кіровоградської області та Тернополя стали учасниками перегонів, якої проводились у двох класах вітрильних дошок - RS:X – серед дорослих спортсменів, та Bic-Techno 293 – серед юнаків та дівчат. За перегонами яскравих вітрил можна було спостерігати навіть з пляжу Циганка, навпроти якого було виставлено дистанцію регати.

 

Щоправда, тернопільська погода щедро демонструвала учасникам усі свої примхи – то практичне повне безвітря, то раптові шквали з-під грозової хмари і проливний дощ, то майже тропічну спеку. Однак, незважаючи на це, поміж дощами та повним штилем, перегоновому комітету змагань на чолі з суддею Національної категорії Михайлом Райхертом з міста Києва, яким постійно хотілося більше вітру, таки вдалося провести вісім перегонів.

Оскільки, за правилами вітрильного спорту, потрібно принаймні чотири гонки, аби регата відбулася, восьми у Тернополі стало цілком достатньо, щоб визначити переможців. Отож, чемпіонами України стали Олександр Гончаренко та Анастасія Валькевич (м. Миколаїв) – у класі RS:X, Іоан Колодницький (м. Тернопіль) та Анжеліка Гарькава (м. Світловодськ) – у класі Techno 293.

Щодо результатів тернополян, команда яких була найчисельнішою – дванадцятеро спортсменів, то, окрім «золота», на їх рахунку ще три бронзових медалі – у Мар’яна Воловця серед чоловіків у RS:X, Тіграна Данієляна і Єви Авдеєнко-Золотої серед юнаків у Techno 293. Треба відзначити також і тернополянку Євгенію Ренкас, яка, зовсім нещодавно після тривалої перерви повернувшись у віндсерфінг, зайняла друге місце у класі RS:X серед жінок. Відтак тернопільські віндсерфінгісти у себе вдома завоювали одну золоту, одну срібну і три бронзових нагороди. Оцінюючи виступи тернополян, головний суддя змагань Михайло Райхерт підкреслив, що серед них багато хороших, талановитих спортсменів, однак оновлення вимагає саме матеріальна частина, тобто, дошки та вітрила. Віндсерфінг – це вид спорту, який не стоїть на місці, він постійно вдосконалюється, змінюється, і це вимагає значних матеріальних вкладень, тому, аби спортсмени показували високі результати, потрібне й відповідне оснащення.

А загалом, як стверджує Михайло Райхерт, чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні і довів, що в Тернополі є всі умови - і в плані розташування дистанції для перегонів, і щодо зручності інфраструктури, для проведення регат саме з віндсерфінгу. Недарма вже понад двадцять років команда Тернополя, тренуючись на нашому ставі, демонструє достойні успіхи на вітрильних змаганнях різних рівнів. Більше того, вихованець Тернопільської школи віндсерфінгу Олександр Тугарєв є «номером один» національної вітрильної збірної України і представляв нашу державу на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро, входячи до тридцятки найсильніших віндсерфінгістів світу.

Звичайно, умови озера і моря надзвичайно різні в плані висоти хвиль, напрямків і сили течій та вітру тощо, і оскільки вітрильні змагання в світі здебільшого проводяться на морських акваторіях, треба їх усі знати і «пробувати» на практиці. Разом із тим, регатою в Тернополі і учасники, і судді дуже задоволені. «Основна маса спортсменів показала гідний рівень підготовки, а найголовніше  - велике бажання перемагати», - наголосив суддя.

Додамо, що головним суддівським судном регати стала славнозвісна яхта «Тернопіль», яку її капітан Станіслав Стадник, який після автомобільної аварії поки що не може сам виходити на воду, люб’язно дозволив використати для проведення змагань.

Надзвичайно приємно, що на церемонію закриття чемпіонату привітати спортсменів і вручити їм медалі та грамоти прийшли виконувач обов’язків начальника управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Віталій Тріль та начальних обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Бірюков. Учасникам з інших міст, суддям, тренерам була надзвичайно приємна така увага та шанобливе ставлення до виду спорту, яким вони займаються. Тим більше, що усі вони приїхали до Тернополя вперше.

Як сказав тренер тернопільської команди Олексій Нижегородов, оскільки якість проведення змагань для вітродошок в Україні наразі вимагає кращого, то Тернопільський віндсерфінг-клуб запропонував взяти на себе організацію чемпіонату з віндсерфінгу саме в Тернополі. «Ми маємо великий досвід, як саме мають проходити такі змагання, буваючи на різних міжнародних регатах. Тому й виступили з такою ініціативою. А вдалося все завдяки людям, які нам сприяли – Держтренеру збірної команди України з вітрильного спорту Юлії Кисельовій (м. Київ), начальнику Тернопільського обласного відділення Комітету з фізвиховання та спорту МОНУ Олександру Бірюкову, у підпорядкуванні якого перебуває водно-спортивна база, де відбувались змагання, лікарю обласного фізкультурного диспансеру Лесі Дольній, яка всі чотири дні стежила за здоров’ям учасників. Сподіваємось, що ці змагання стануть початком гарної традиції і будуть у Тернополі щорічними», - підкреслив Олексій Нижегородов.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show