Небезпечні «шпильки»

Жіночі туфлі на високих і тонких каблуках (так званих «шпильках»), звичайно, роблять жінок красивими та привабливими, але довготривале носіння таких туфель може мати неприємні наслідки. Такий результат сумісного дослідження вчених з Австрії та Великобританії.

Все почалось з того, що Роберт Ксапо з Венського університету та Марко Нариці  з університету Манчестера наштовхнулись на повідомлення про те, що жінки ще в 50-ті роки минулого століття, які працювали секретарем, і, як правило, носили туфлі на високих підборах, жалілись на біль в ногах після того, як вони переходили на взуття з пласкою підошвою.

Вчені вирішили з’ясувати, в чому справа, з допомогою ультразвуку та магнітно-резонансного томографа, обслідувавши групу жінок у віці від 20 до 50 років, які протягом двох років носили туфлі на каблуках висотою від 5 сантиметрів і більше. Для порівняння була обслідувана група жінок, яка надавала перевагу «нормальному» взуттю.

Як виявилось, у тих, хто полюбляв «шпильки», волокна мускулатур гомілки на 13% коротші, ніж у жінок з контрольної групи. Через це рухливість стоп в районі гомілковостопних суглобів обмежена. Окрім того, ахілові сухожилля в них помітно товстіші та коротші. Це приводить бо того, що при ході босоніж або у взутті з пласкою підошвою можуть виникати сильні болі. Жінкам, які не зважаючи на такі наслідки, все-таки не хочуть відмовлятись від «шпильок», вчені рекомендують регулярно виконувати вправи на розтягування.

Для розтягнення ніг можна зробити кілька таких вправ.

Нахиліться до ніг. Для того, щоб розтягнути підколінні сухожилля, випряміть праву ногу і потягніться до неї грудьми з випрямленою спиною. Потім виконайте те ж саме з лівою ногою.

Піднімайтеся! Вставайте! Для того, щоб розтягнути чотириголові м’язи стегна, вам потрібно розкрити стегна або зігнути коліна, або виконати те й інше одночасно. Сидячи це не дуже зручно робити, тому для виконання цієї вправи таки краще встати. Потягніть м’язи лівої ноги, стоячи на правій нозі, а ліву зігніть в коліні і підтягніть руками п’яту до сідниць. У попереку не повинно бути прогинів, таз висунутий трохи вперед, коліна разом. Виконайте те ж саме з іншою ногою.

Натисніть на них. Дослідження показують, що розтягнення литкового м’яза покращує рухливість стопи. Для того, щоб гарненько їх розтягнути, сядьте на підлогу, упріться п’ятами об стіну чи меблі, носки на себе і трохи нахиліться вперед.

Тренуємо ступні й щиколотки

Цю вправу можна виконувати не встаючи з робочого місця. Поки ви сидите, закиньте ліву ногу на праву так, щоб кісточка лежала на правому коліні. Пообертайте щиколоткою спочатку в одну сторону, потім в одному. Ця розтяжка допоможе вам уникнути долі Ахілла, зміцнить ахіллове сухожилля і допоможе уникнути травм.

Недільні черевики. Цю вправу можна виконувати і стоячи, і сидячи. Стати на носки і гарненько упріться ними в підлогу. Потім повільно поверніться у вихідне положення і натисніть на підлогу п’ятою.

Підзарядка. Поставте стопи на землю і натисніть на неї пальцями і передньою частиною стопи так, як-ніби ви збираєтеся стати на носочки. Зовсім необов’язково спиратися на робочу ногу — вага можна перенести на іншу ногу.

А ось іще одна вправа. Підійдіть до стіни і впріться в неї передпліччями. Притуліть лоб до рук (до їхньої тильної поверхні). Зігніть праву ногу в коліні. Пересуньте її до стіни. Ліва нога знаходиться ззаду в випрямленому положенні. Ступня повинна бути притиснута до підлоги і направлена прямо вперед (також можете трохи розвернути її всередину). Повільними рухами просувайте вперед таз. При цьому, не повинна згинатися випрямлена нога, а ступня повинна залишатися притиснутою до підлоги. Відчуйте легке розтягнення в литковому м'язі. Утримуйте таке положення 10-15 секунд. Після цього, просуньте таз трохи вперед. Протягом 10 секунд утримуйте цю позу. Повторіть ці ж дії з іншої щиколоткою. При виконанні цієї вправи не слід перенапружуватися.

Інформація підготовлена ТОЦФЗН «Спорт для всіх»

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show