Фізичні вправи рятують від депресії
Міжсезоння – традиційний час для загострення депресивних станів. Тому потрібно згадати, що фізичні вправи та фізичне навантаження дозволяють не лише позбутись поганого настрою, але й допомагають впоратись з депресією, якщо вона вже є. Бельгійські автори огляду наукових досліджень про зв’язок фізичних вправ і депресії, проаналізували 42 роботи та виявили видиму залежність. Люди, які страждають на депресію, мають більш високий індекс маси тіла, низький рівень фізичної активності та низьку самооцінку.
Однак, потрібно зазначити, що низький рівень фізичної активності є не тільки причиною, але й наслідком депресії. Коли людина знаходиться у депресії, рівень фізичної активності знижується, яким би він не був до цього. Особливо негативно це відображається на людях, у яких фізична активність і без того не була високою. Утворюється замкнене коло.
Дослідники з Іранського дослідницького центру Спортивної медицини опублікували роботу, в якій розглядалась роль фізичних вправ у боротьбі з депресією зі спробою запропонувати програму фізичних вправ для людей, які страждають на депресію.
Позитивна роль фізичних вправ у питанні профілактики та лікування депресій була доведена у багатьох попередніх роботах. В деяких з них ефект від занять фізичними вправами був дуже дієвим. Автори наголошують, що перевага фізичних вправ у тому, що їх можна поєднувати з іншими терапевтичними методами та ліками. Окрім цього, на відміну від інших ліків, вони не мають побічних ефектів, тому незамінні для вагітних жінок, дітей та підлітків.
Також, одне дослідження показало, що аеробна програма навантажень дозволила знизити рецидив, порівняно з медикаментозним лікуванням депресії. Фізичні вправи допомагають не тільки у боротьбі з депресією, зумовленою зовнішнім факторами, але й депресії внаслідок ослаблення організму( після і протягом різноманітних тяжких захворювань, післяродової депресії).
Фізичні вправи допомагають боротися з такими вічними супутниками депресій, як надлишкова вага та низька самооцінка. Дослідники зазначають, що аеробні (наприклад, біг, плавання) і анаеробні (наприклад, силове тренування) вправи є ефективними для зниження симптомів депресії та покращання настрою у пацієнтів. Навіть зміна розпорядку дня на користь збільшення фізичної активності вдома, на роботі, в транспорті, дає позитивний результат у боротьбі з депресією.
Однак потрібно пам’ятати, що перетренованість теж може бути причиною депресії. Тому, в деяких випадках, коли рівень фізичної активності достатньо високий, причиною депресії може бути як надлишок фізичного навантаження, так і його недостатність.
Фото з мережі Інтернет