Дитяча фізична активність: користь та ризики з точки зору канадських медиків

Канадське товариство фізіології вправ виступило із заявою відносно пропагування дитячої фізичної активності та опублікувало свої позиції та рекомендації в Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism (APNM). Ця доповідь пропонує важливий огляд даних відносно ризиків, пов’язаних із фізичною активністю у ранньому віці, і пропонує як практичні рекомендації, так і поточні дослідницькі завдання.

 

Основні рекомендації для безпечного пропагування фізичної активності серед дітей:

1. Спеціалісти, які заохочують дітей змінити тип фізичної активності або збільшити частоту, інтенсивність та тривалість тренувань, повинні з’ясувати, чи немає в дитини протипоказань для занять спортом.

2. Дослідники, які вивчають питання фізичної активності, повинні зробити своїм пріоритетом пошук доказів користі та ризиків, пов’язаних із дитячою фізичною активністю та малорухливим способом життя, зокрема, ризиків гіподинамії та спортивного травматизму з урахуванням об’єму тренувань та ефективності існуючих стратегій зниження ризиків та скринінг-тестувань.

3. Спеціалістам та дослідникам треба приділяти першочергову увагу розповсюдженню інформації про переваги фізичної активності та ризику малорухливого способу життя серед дітей.

4. Батьки та спеціалісти повинні заохочувати всіх дітей займатись фізичною активністю як мінімум 60 хвилин на день.

Доктор Пет Лонгмур, ведучий автор, вчений дослідницької групи зі здорового способу життя та ожиріння (Halo) в Дослідницькому інституті Дитячої лікарні Східної провінції Онтаріо (Чео-RI) пояснює, чому цей проект було ініційовано: «Через побоювання, що заохочування дітей займатись інтенсивними тренуваннями є «небезпечним» та може погрожувати зупинкою серця через недіагностований серцево-судинний стан (наприклад, дитина помирає, граючи у хокей). Нами однаковою мірою володіло бажання заохочувати збільшення фізичної активності, в тому числі високої інтенсивності, на основі поточних керівних принципів та рекомендацій для оптимального здоров’я (60 хвилин на день та інтенсивні тренування хоча б три  рази на тиждень). Ми також знали, що вирішення цього питання здійснюється часто-густо із використанням власного досвіду та переконань людини, яка приймає рішення, тому, що дані досліджень практично відсутні.

Мета заяви про позицію була дійсно подвійною:

1. Дати ясно зрозуміти, що існує недостатньо достовірних даних з цієї тематики (та необхідні подальші дослідження).

2. «Поки у нас немає більш точних даних, наша експертна група рекомендує визначити, чи має дитина медичні обмеження до занять спортом, перед тим, як пропонувати будь-які зміни фізичної активності».

Лорі Зер, президент Канадського товариства фізіології та вправ коментує: «Канадське товариство фізіології вправ підтримує дослідження, проведене під час вироблення цієї позиції. Вплив фізичної активності на дітей є та завжди буде для нас важливим завданням. Наші керівні принципи відносно фізичної активності (сидячого способу життя) пропонують науково-обумовлені рекомендації для дітей від народження до 17 років). У нас є впевненість, що ця заява підкреслює переваги і ризики при заняттях спортом у дітей, а також конкретні негативні наслідки малоактивного способу життя».

ДокторТеррі Грем, головний редактор Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism коментує: «Канадське товариство фізіології вправ, національний вісник з фізіології вправ опублікував об’єктивний доклад, який розглядає не тільки переваги, але й ризики, пов’язані з фізичною активністю. Причому, ризики рідко вивчаються на дитячій аудиторії. Тим не менше, вони можуть включати серйозні травми з довгостроковими наслідками для здоров’я та у рідкісних випадках - несподівану смерть. У сучасному світі багато дітей молодшого віку знаходяться під наглядом спеціалістів впродовж довгого часу, коли обоє батьків працюють, та окрім того, дітей часто відправляють у «спортивні табори», де вони займаються довготривалими високоінтенсивними вправами. Тому ми впевнені, що заява про позиції є особливо важливою та потрібною».

Джерело: PE, Colley RC, Wherley VA, Tremblay MS. Canadian Society for Exercise Physiology

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show