Тернополянка Анастасія Меркушина - одинадцята в індивідуальній гонці на чемпіонату світу з біатлону в Італії

Італійка Доротея Вірер здобула золоту медаль індивідуальної гонки чемпіонату світу з біатлону в Антгольц-Антерсельві. Це її друга нагорода найвищого гатунку та третя загалом на цій світовій першості. Другою фінішувала німкеня Ванесса Хінц. Бронзову нагороду отримала Марте Олсбю-Ройзеланд з Норвегії. Найкращий результат серед українок показала тернопільська біатлоністка Анастасія Меркушина. Вона перетнула фінішну лінію 11-ою.

Ось як описує гонку Федерація біатлону України. «За день відпочинку на чемпіонаті світу в Антхольц-Антерсельві спортсменки скучили за гоночним адреналіном і видали неймовірну за сюжетом індивідуалку! Не так часто найдовша дистанція дарує такі непередбачувані сюжетні повороти і тримає в напрузі до останніх хвилин! А долю золота на 15-кілометровій дистанції вирішили якихось дві секунди!
Перед стартом надії українських уболівальників в першу чергу були пов’язані з Юлією Джимою. Тож не дивно, адже саме в цій дисципліні Юля завоювала єдиний поки подіум Кубка світу для нашої команди в поточному сезоні. Родзинки виступу Джими додавало те, що наша спортсменка зберігала шанси в боротьбі за Малий кришталевий глобус у індивідуальних гонках. Але надії українки трималися лише до третього вогневого рубежу, на якому Юля заробила дві хвилини штрафу і з загальними п’ятьма промахами фінішувала лише 37-ю.
Зате інтригу для українських уболівальників в боротьбі за високі позиції зберегла Анастасія Меркушина, яка всі сили, накопичені після змішаної естафети, акумулювала на цю гонку! Навіть один промах на першій стійці не позбавив Настю шансів на подіум. І на заключному рубежі Меркушина пішла ва-банк! Наша спортсменка включила свою максимальну швидкострільність - за цим показником сьогодні українка поза конкуренцією! Чотири постріли Настя закрила, а п’ятий ... У цей момент виникло відчуття дежа-вю від промаху Дмитра Підручного в спринті. Знову шанси на медаль - і знову п’ятий промах... З ще однією хвилиною штрафу Меркушина боролася за потрапляння в десятку найсильніших, але в підсумку показала 11-й час».

Емоціями від гонки спортсменка поділилася з кореспондентом biathlon.com.ua.

- Настя, ти боролася з перших до останніх метрів, стріляла чітко, зосереджено. Задоволена собою, гонкою?
- Звичайно, так, трохи не вистачило десь - ці міліметри в стрільбі не пройшли ... Але було видно, що це стрільба не індивідуальної гонки. Я намагалася ментально підходити до сінгл-міксту, естафети, тобто підготуватися і використовувати цю гонку, як стартовий майданчик. Сподіваюся, що вийде, подивимося.
- Тому так швидко стріляла, ризикувала, трошки ва-банк йшла?
- Так, ризикувала. Справа в тому, що можна намагатися йти спокійніше, стріляти спокійніше. Але я не та людина, яка претендує прямо на трійку 100%. Я на даний момент не найкраща ходом, тому щоб трохи відіграти ці відставання на дистанції, треба було швидше стріляти. Якби спрацювало - було б круто. (Сміється)

- Якби ти не промахнулася, в результаті на фініші 15 секунд не вистачило б до бронзи. Як ти вважаєш, якби ти чисто відстрілялася, були ще якісь резерви, в разі бронзи на кону, поборотися або віддала все?
- Не знаю. Це чисто психологічний момент. Можу говорити, що я могла б, а можу сказати, що не могла б. Бог його знає. Може навпаки б заспокоїлася. Такі речі не скажеш заздалегідь або після гонки, але після бою кулаками не машуть, як то кажуть.
- Пізній стартовий номер якось вплинув?
- Я сьогодні в групі найсильніших стартувала. Подивіться, поруч Тандревольд, Доротея Вірер - всі недалеко. Вони вибрали останню групу. Наші дівчата обрали першу групу швидше через те, що у них проблеми з окістям, тобто на льоду у них сильно затікають ноги, тому вони прийняли рішення бігти по м’якшій трасі, щоб краще відштовхуватися. А для мене такої проблеми, слава Богу, не існує. Тому у мене ніяких проблем не було, плюс, звичайно, підморозило. Єдине, що повороти сильно виплужили, трохи було незручно обходити.
- Настя, Володимир Михайлович перед гонкою говорив, що ти біжиш на повну силу до першого пострілу, а потім збавляєш. Ну, як я розумію, на чемпіонаті світу це неможливо і ти віддавалася повністю, тобто бігла на максимумі?
- У мене завдання було розбігтися, увійти в максимальну форму, відчути. Я сподіваюся, що буду більш впевнено виглядати в сінглі, тому що не розумію, що зі мною відбувалося в останніх двох сінгл-мікстах. Тому мені дуже важливо було сьогодні пробігти, щоб збити ось цю мотивацію, яка надто йде, вийти, відпрацювати... Я багато працювала, в тому числі влітку, і думаю, що досить професійна, щоб відновитися за дві доби після цієї гонки. Я просто сподіваюся, що все вийде. Володимир Михайлович порадив нам завтра спуститися вниз - ковтнути кисню, погратися з горами. Я вірю в краще. Якщо Бог дасть - все буде добре.

- Зараз багато розмов ходить про те, чи була ефективною підготовка в Лівіньо, тому що бачимо по сестрам Семеренко, стан важкий. У тебе, начебто, навпаки на чемпіонаті світу кращі результати.
- У мене було тільки дві гонки, порівнювати не треба.
- Не для порівняння спортсменок, а щодо самої себе. Чи відчуваєш ти поліпшення саме тут?
- Я не знаю, було виправдано чи ні, але ми пробували таку систему, враховуючи, що наступний чемпіонат світу знову буде на висоті. Тобто треба було перевірити, подивитися це місце. Лівіньо не було найлегшим. Я набагато довше перебуваю на висоті, ніж дівчата. Але це як піде, у кожного свій організм. Ось, наприклад, по Юлі Журавок очевидно, що їй пішла ця підготовка в Лівіньо. Я, в принципі, теж непогано себе почуваю. У мене немає якихось проблем. Буває важко, коли з нуля піднімаєшся нагору, а зараз спустилися - по ідеї, повинно бути легше. Я просто сподіваюся, що нас вистачить до кінця чемпіонату.
- Чекаємо сінгл-мікст...
- Я теж чекаю і, чесно кажучи, дуже переживаю.

Додамо, що сьогодні, 20 лютого, у програмі чемпіонату світу – одиночна естафета, яку побіжать тернополяни Анастасія Меркушина та Дмитро Підгрушний. «Я сподіваюся, що все буде добре. Знову Тернопільська команда. Тернопіль - проти всього світу!», - не втрачає оптимізму Анастасія Меркушина.

Індивідуальна гонка. Жінки

1 – Доротея Вірер (Італія) – (1+1+0+0) 43:07.7
2 – Ванесса Хінц (Німеччина) – (0+0+0+1) +2.2
3 – Марте Олсбю-Ройзеланд (Норвегія) – (0+1+0+1) +15.8

11 – Анастасія Меркушина – (0+1+0+1) +1:35.1
29 – Віта Семеренко – (2+0+1+0) +3:42.5
37 – Юлія Джима – (0+1+2+2) +4:23.2
42 – Валентина Семеренко – (1+1+0+2) +4:42.0

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show