Гімнастика для очей для тих, хто навчається та працює за комп’ютером

Більшість із нас зараз не може уявити свого життя без комп’ютерів, планшетів та інших гаджетів. Для когось – це практично основне знаряддя праці під час роботи, хтось присвячує сидінню за компом вільний час. Однак в усіх цих випадках відбувається велике навантаження для очей. Якщо поставитись до цього питання серйозно, то потрібно вживати заходів, щоб дати очам відпочинок. Допоможе тут гімнастика для очей.

Гімнастика для очей покращує кровообіг та лімфообіг, тобто підвищує обмінні процеси, тонус м’язів тощо. Наприклад, проста вправа – впродовж дня періодично переводити погляд за об’єктами, які рухаються, не повертаючи голови. Під час довготривалого читання або письма, чи роботи за комп’ютером, реком ендується час від часу відриватись від справи та дивитись: догори, вниз, удалину, вправо та вліво, на кінчик носа.

 

Гімнастику для очей можна виконувати в будь-який час – зранку, вдень, перед сном. Це профілактика і також лікування передчасного старіння обличчя, утворення зморшок в ділянці повік та куточків очей.

Пропонуємо наступні вправи:

1) Колові рухи по колу очними яблуками при опущених повіках, спочатку вліво, потім доверху, вправо та вліво, донизу. Потім – в протилежному напрямку – 4-5 разів в інший бік. При цьому не потрібно «мружитись». А ще: погляд догори та донизу при опущених повіках. Потрібно дивитись до  максимально догори, потім – так само донизу.

Повторюють цей рух 8 разів.

2) Рух «кліпання». Потрібно дивитись перед собою. 30 секунд виконувати  кліпання, потім 30 секунд нерухомо дивитись перед собою. Повторювати рух 3 рази .

3) Рух «цифра V». Рекомендується подивитись спочатку вліво, потім догори, вправо, опустити очі. Повторити 7-8 разів.

4) Напружте м’язи скронь, ніби бажаєте підняти куточки очей. Ця вправа сприяє розгладжуванню зморщок в куточках очей – «гусячих лапок». Потім погляд спрямувати на кінчик носа, а потім удалину. Кожну вправу повторити по 5 разів.

5) Очі розплющені, погляд – вперед. Заплющіть очі, при цьому натискаючи по черзі вказівним та середнім пальцями на зовнішні кути одного, потім іншого ока.

Вправу повторити по 5 разів.

6) Очі закриті. Намагайтесь їх «примружити», в той час, як пальцями здійснюйте опір: вказівні  – натискають на зовнішні куточки очей, середній  – на середину брів, безіменний палець  – на внутрішні куточки очей.

Вправу повторити по 5 разів.

7) Очі закриті. Намагайтесь «насупитись», тобто, звести брови до середини, в той час, як пальцями здійснюйте опір: вказівні – натискають на зовнішні кутики очей, середній  – на середину брів, безіменний палець – на внутрішні кутики очей.

Вправу повторити по 2-3 рази.

8) Очі закриті. Другим та третім пальцем рук зробіть «вилку», зафіксуйте зовнішні кутики очей (вказівним – зовнішню третину верхньої повіки, середнім – зовнішню третину нижньої).

При відведенні очей вправо – «кліпніть» правим оком, протидіючи цьому притисканням пальців.  Те саме – вліво. Повторіть вправу 2-3 рази.

9) Закрийте очі, покладіть на них долоні та злегка натисніть, потім заберіть долоні та знову натисніть.

Не варто забувати також і про найпростіші  фізичні  вправи. Це стимулює кровообіг в організмі, в результаті чого покращується живлення шкіри та внутрішніх органів.

Джерело: «Хочу и буду самой стройной», Д.Костина

Підготувала Олена Гикава

Фото з мережі Інтернет

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show