Вирушаємо у похід

Напередодні вихідного дня чи відпустки буває нелегко вирішити, чому присвятити вільний час. Взяти рюкзак і вирушити у похід? Пограти в бадмінтон чи м’яч біля будинку? Звичайно, вибір залежить від уподобань членів сім’ї. Потрібно враховувати користь здоров’ю, яку приносить заняття фізкультурою і спортом, особливо, коли мова йде про відпустку, до якої ми підходимо, як правило, у втомленому стані.

Втома ця проявляється такими симптомами, як головний біль до кінця робочого дня, коливання артеріального тиску, судинні спазми. І зникають вони через 10-15 днів повноцінного активного відпочинку. Похід, прогулянка або екскурсія сприяють зміцненню здоров'я, фізичному розвитку і підвищенню загальної працездатності, вихованню витривалості, спритності і впевненості у своїх силах.

До походу потрібно готуватися заздалегідь. Велике значення має вибір маршруту майбутнього походу або екскурсії. Бажано, щоб він проходив мальовничими місцями, в лісових масивах з чистим, не запиленим повітрям, поблизу водоймищ. Під час походу учасники оволодівають основними туристськими навиками (подолання природніх перешкод, перенесення вантажу, встановлення намету, розпалювання вогнища у встановлених місцях, приготування їжі тощо). В теплу пору року на прогулянку і екскурсію можна вирушати у звичайному легкому одязі, маючи головний убір, який оберігає від сонячних променів. В походи слід надягати спеціальний одяг (спортивний костюм, штормівки і т. д.).

Якщо під час походу передбачено ночівлю, то беруть намети, спальні мішки, ковдри, теплий одяг. Бажано мати змінну білизну, шкарпетки і взуття на випадок дощу. Особливу увагу слід приділяти підбору взуття: воно повинно бути зручним і розношеним (черевики, кросівки, кеди). Виходити в похід найкраще зранку. Через 15-20 хвилин після того, як вийшли на маршрут, необхідно зупинитись,  підігнати спорядження. Пересуваючись з невеликою швидкістю, робити короткі зупинки (на 1 годину дороги – 5-10 хв. відпочинку). Після 2-3 год. дороги можна спожити другий сніданок (бутерброди, яйця, чай, овочі і т. д.). Великий привал організовується вдень, з 12 до 16 години, в сухому затіненому місці. Ідучи в одноденний похід, з собою беруть продукти (картопля, капуста, хліб, цукор, сіль, крупа, тушонка, сухофрукти, чай та ін.). Кожен турист повинен мати флягу, термос або пляшку з кип’яченою водою або чаєм. У сімейному поході можна запастись одною ємкістю для всіх. Під час походу категорично забороняється пити сиру воду з невідомих джерел. Для приготування їжі вода береться з перевірених джерел і кип’ятиться. Учасникам походу знадобиться також казанок, ложки, кружки, інший інвентар. У кожного повинен бути рюкзак для перенесення всіх необхідних речей. Обов’язково готується невелика аптечка, куди входить нашатирний спирт, бинт, вата, бактерицидний пластир, йод, настойка валер’янки, спирт медичний, стрептоцид білий в порошку, анальгін, кофеїн, ножиці, джгут, гумовий  термометр.

Пересуватись необхідно економним розмашистим кроком з вільними рухами рук. Під час пересування батьки повинні слідкувати за поставою дітей. Тулуб і голову слід тримати прямо, без напруги, дивитись перед собою. Закінчувати одноденні походи потрібно у світлу пору дня, не пізніше  18-19 год. Під час великих привалів привчайте дітей до ініціатив і самостійності. Не забудьте пограти на галявині в м’яч, бадмінтон, рухливі ігри. Згортаючи туристичний табір з місця стоянки,  прослідкуйте, щоб все сміття було зібрано, відходи – закопано, вогнище  надійно загашено, залито водою і закидано землею. Перед дорогою назад перевірте наявність всього спорядження. Повертатись краще іншою і  короткою дорогою, йти нешвидко. Повернувшись додому, розібравши спорядження, корисно прийняти ванну або душ.

Орієнтовний перелік туристичного спорядження: рюкзак, спальний мішок, казанки (2-3 шт.), кружка, ложка, миска, намет (якщо похід з ночівлею), гачки для підвіски, ніж, сокира, лопата, фляга (термос), ліхтарик, клейонка, черпак, сірники в поліетиленовій упаковці, аптечка, штормівка.

Батькам потрібно пам’ятати, що тривалість туристичних походів, участь в яких беруть діти, швидкість пересування і вага поклажі залежить від віку дітей.

Так, для дітей 7-9 років дорога в ліс і назад не повинна перевищувати 6-8 км, 10-12 років – 8-10 км, 13-15 років – 12 км.

Рюкзак для дітей 9-10 років не повинен важити більше 2.5 кг, 11-12 років – 3,5 кг,13-15 років – 4 кг. Він повинен  бути добре підігнаним і заповненим необхідними речами.

Основну вагу несе тато, тому правильно вкладений рюкзак грає не останню роль. На дно рюкзака кладуть важкі предмети, зверху те, що необхідне в першу чергу. Спини повинні торкатись м’які речі, щоб не потерти її. В кишені кладуть сокирку, аптечку, шнурок та інше необхідне спорядження. При цьому переходи рекомендується робити у ранішні і вечірні часи, привали організовувати в жарку пору дня з 12 до 16 год. Малі привали для дітей 9-10 років рекомендується робити через кожні 2 км дороги, 11-12 років – через 2-3 км і для більш старших – через 3-4 км.

Інформація підготовлена ТОЦФЗН «Спорт для всіх»

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/