Тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний був п’ятим у шоу-гонці City Biathlon у Вісбадені

У німецькому Вісбадені відбулась шоу-гонка City Biathlon, яка вважається неофіційним першим міжнародним стартом літнього біатлонного сезону. Учасниками її стали топ-біатлоністи світу, зокрема олімпійські чемпіони та чемпіони світу. Вперше в історії у цій літній виставковій гонці українці взяли участь і в жіночій, і в чоловічій програмі. В результат українська біатлоністка Юлія Джима серед жінок стала четвертою, а тернополянин Дмитро Підручний в чоловічій гонці фінішував п’ятим.

 

Як повідомляє Федерація біатлону України, Дмитро Підручний мав дебютувати на німецькій шоу-гонці ще у 2020 році, однак тоді приїхати завадив позитивний тест спортсмена на коронавірус. Щодо перебігу цьогорічних змагань, то в кваліфікації, яка відбулася в той самий день, Дмитро Підручний фінішував сьомим. Результати кваліфікації впливали лише на стартові номери біатлоністів.

Тож розпочинав гонку Підручний із сьомої позиції. На стартовому вогневому рубежі наш біатлоніст одним із перших закрив усі мішені в положенні лежачи та вийшов у лідери, поступаючись ходом лише Тар’єю Бьо. А от уже після другого вогневого рубежу Підручний не схибив жодного разу та одноосібно очолив гонку з 11-секундною перевагою над словенцем Яковом Факом, що йшов другим. Під час третьої стрільби наш земляк так само не зробив помилок, які б призвели до штрафних секунд, і продовжив триматись у групі лідерів. Однак тепер на першу позицію знову повернувся Бьо-старший.

Після першої роботи в стійці Підручний знову вийшов у лідери, залишивши позаду обох братів Бьо, - усе завдяки лише одній помилці під час стрільби. Але надовго втримати перше місце Дмитрові не вдалося - норвежці обійшли його, і він опинився на третій позиції.

На п’ятому вогневому рубежі Підручний допустився двох промахів, тож випустив уперед Йоханнеса Бьо, але доволі швидко закрив свої мішені і зумів утриматись на другій позиції. Відставання українця від лідера склало близько 15 секунд одразу після п’ятої стрільби.

Під час завершальної стрільби Бьо-молодший за кілька секунд закрив усі мішені й де-факто гарантував собі перше місце. Наступним стрільбище покинув Тар’єй Бьо. Дмитро Підручний мав шанси потрапити в трійку найкращих, однак упав і втратив дорогоцінні секунди. Справжній «подарунок» суперникам приніс той же Тар’єй Бьо - норвежець так само упав - уже вдруге за гонку - і вибув із боротьби за топ-3. Але скористатись цією ситуцією сповна Підручний не зміг - він фінішував тільки п’ятим.

Результати чоловічої виставкової гонки у Вісбадені:

1 місце - Йоганнес Тінгнес Бьо (Норвегія, 0+6), 32:01.5

2 місце - Саїд Халілі (Росія, 0+5), +16.4

3 місце - Лукас Гофер (Італія, 2+9), +22.7

4 місце - Роман Реєс (Німеччина, 0+8), +29.7

5 місце - Дмитро Підручний (Україна, 0+10), +42.2

6 місце - Яков Фак (Словенія, 0+8), +1:07.9

7 місце - Філіпп Наврат (Німеччина, 4+8), +2:18.2

8 місце - Ерік Лессер (Німеччина)

9 місце - Тар'єй Бьо (Норвегія).

Нагадаємо, що виставкова гонка у Вісбадені відбувається на лижеролерах у форматі масстарту. Як і в жіночих змаганнях, у чоловічих брали участь дев’ять спортсменів. Завданням було пройти сім кіл по 1,6 кілометра. Упродовж дистанції біатлоністи мали відпрацювати на п’яти вогневих рубежах: на перших трьох – із положення лежачи і ще трьох – зі стійки. На кожному вогневому рубежі можна використовувати по три додаткові патрони. Якщо за 8 пострілів спортсмен не закриває всі мішені, він повинен перейти в «штрафну зону» - це аналог штрафного кола під час офіційних стартів. За кожну незакриту мішень біатлоніст отримує по 10 штрафних секунд.

Додамо, що літня виставкова гонка City Biathlon проходить у Німеччині з 2005 року. Раніше вона відбувалася в Пютлінгені, а з 2018-го її приймає Вісбаден. До цього українці жодного разу не брали участі в чоловічій гонці City Biathlon. Дмитро Підручний став першим.

У жіночих змаганнях найкращим українським результатом стало перше місце Віти Семеренко у 2012 році – тоді ще в Пютлінгені.

Щодо наступних біатлонних стартів, то 25-29 серпня в чеському Нове Мєсто відбудеться літній чемпіонат світу з біатлону. Від України в чоловічих змаганнях виступатимуть Андрій Доценко, Денис Насико, Сергій Телень, Андрій Орлик та тернопільські біатлоністи Руслан Бригадир та Віталій Труш. У юніорській віковій категорії змагатимуться Роман Боровик, Дмитро Грущак, Степан Кінаш, Владислав Чихарь, Володимир Кошман і тернополянин Віталій Мандзин.

Підготовлено за матеріалами офіційного інтернет-сайту Федерації біатлону України та «Суспільне.Медіа».

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show