В України шалена підтримка на чемпіонаті світу з фігурного катання: прапори, сльози, плакати та оплески

Цими днями у французькому Монпельє проходить чемпіонат світу з фігурного катання.Попри те, що протягом місяця війни готуватися до одного з головних стартів року наші фігуристи не мали можливості, вони твердо вирішили взяти участь у світовій першості. Відтак, збірна України представлена у Монпельє п’ятьма спортсменами в трьох дисциплінах із чотирьох можливих: танці на льоду (Олександра Назарова та Максим Нікітін), чоловіче одиночне катання (Іван Шмуратко), спортивні пари (Софія Голіченко та Артем Даренський).

Під час церемонії відкриття вболівальники тривалими оплесками вітали українську команду. І ця підтримка була щирою та палкою під час кожного виступу українських фігуристів, які виходили на лід в Монпельє. Люди на трибунах тримали українські прапори та плакати зі словами підтримки, багато хто під час виступів українців не стримував сліз.

 

Коротку програму спортивна пара Софії Голіченко та Артема Даренського відкатала під пісню «Жива» українського гурту The Hardkiss. Стоячи всі присутні на льодовій арені у Франції вітали єдиного представника України в одиночному катанні - Івана Шмуратка, який змушений був виступати без офіційного костюму, він вийшов на лід у тренувальній футболці синьо-жовтої збірної. За підсумками короткої програми 20-річний фігурист став 22-м і пройшові відбір до виступу у довільній програмі.

Не менш зворушливою була підтримка й української танцювальної пари Олександри Назарової та Максима Нікітіна. Наш танцювальний дует, якому вдалося виїхати з-під обстрілів у Харкові, уперше танцював під нову мелодію – мікс, який складався із пісні Джамали "1944" та "Ой у лузі червона калина" у виконанні Андрія Хливнюка. Спортсмени теж виступали у тренувальних футболках, без костюмів, однак за шаленої підтримки публіки. За підсумками короткої програми наші олімпійці стали 16-ми.

Українська фігуристка Олександра Назарова поділилася емоціями після ритмічного танцю на чемпіонаті світу у Франції.

«Для нас це не просто змагання. Це шанс розказати про те, що відбувається в Україні. Сподіваємося, що це допоможе людям там, – сказала Назарова. - Цей виступ був не лише для нас, але й для усіх українців. Сподіваємося, що підтримка від усіх глядачів на трибунах допоможе всій країні. Ми залишили Україну машиною (упродовж восьми днів ми подолали 600 км). Багато людей виїжджають, тож це зайняло трохи часу. Потім ми відлетіли з Варшави у Монпельє, це було неважко.

Це непростий час. Не лише для України, але й для всього світу. Хочемо сказати усьому світу бути обачними, оскільки російський фашизм може досягти інших країн».

«Ми дуже довго думали, наскільки буде на часі наш виступ. Основним фактором для прийняття такого рішення було те, що ми маємо показати та розказати про події, які відбуваються у нашій країні. Це вже не політика, це геноцид, це вбивства, це руйнування мирних міст. Я вважаю, що це військові злочини. Багато людей цього не бачили, або ж спостерігали по телебаченню чи в Інтернеті. А ми все це бачили на власні очі», – розповів Максим Нікітін.

Український фігурист Іван Шмуратко після прокату короткої програми на чемпіонаті світу розповів про власне становище. «Сьогодні, коли я катав свою програму за мною був кожен українець. Я пишаюсь тим, що я українець, і можу тут представляти свою сильну країну. Я дістався машиною до Польщі, а там сів на потяг. На дорогу у мене пішло 3 дні. Ситуацію важко описати. Це війна. Я не знаю нічого про власні плани на майбутнє», – сказав Шмуратко.

Зазначимо, що українець приїхав на чемпіонат світу без тренера, йому допомагали колеги по збірній – танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін.

Наразі, як повідомляє Tribuna.com, усі українські фігуристи знялися з довільної програми.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show