Український дзюдоїст Богдан Ядов - новоспечений чемпіон Європи-2022

У перший змагальний день континентальної першості з дзюдо у болгарській Софії, збірна України здобуває золоту нагороду! Новоспеченим чемпіоном Європи у ваговій категорії до 66 кг став Богдан Ядов! У фіналі наш спортсмен блискавично іпоном здолав іспанця Альберта Мартіно Гайтеро,  - повідомляє Федерація дзюдо України. Для Богдана це перша в кар’єрі золота нагорода з чемпіонатів Європи! Крім того, наш спортсмен продовжив свою медальну серію, яка наразі складається вже з 4 турнірів поспіль. Окрім новоспеченого чемпіона Європи Богдана Ядова, у перший змагальний день континентальної першості виступали ще четверо  українських дзюдоїстів. На жаль, крім Богдана, більше нікому не вдалося пробитися до медальних сутичок.

Дар’я Білодід, яка проводить свій перший офіційний турнір після зміни вагової категорії (до 57 кг), впевнено розпочала свій турнірний шлях з перемоги над голландкою Корнеліссе, проте у другому раунді поступилася титулованій представниці Франції Пріссілі Нєто.

Артем Лесюк (в/к до 60 кг) розпочав свій шлях з перемоги над португальцем Мендесом, проте у чвертьфіналі на Golden Score поступився улюбленцю місцевої публіки болгарину Герчеву.

У втішній сутичці з французом Револьом при спробі кидка у додатковий час, Артем пропустив контратаку, через що втратив шанси на подальшу боротьбу.

Достойну боротьбу продемонстрував і Євген Гончарко, який виступає у категорії до 66 кг. Здобувши дві поспіль перемоги, у чвертьфіналі наш спортсмен протистояв титулованому молдованину Денису Вієру, якому у досить рівному поєдинку поступився на Golden Score. На жаль, у втішній сутичці з італійцем Манзі, наш спортсмен також зазнав поразки.

Ще один українець Дільшот Халматов (в/к до 60 кг) після стартової перемоги над італійцем Пантано, у другому раунді поступився грузину Чхвіміані.

В заключний змагальний день континентальної першості з дзюдо в столиці Болгарії, скарбничка збірної України не поповнилася нагородами. Близьким до завоювання бронзи був наш суперваговик Яків Хаммо, проте у поєдинку з віцечемпіоном Токіо-2020 грузином Гурамом Тушішвілі перевага була на стороні останнього.

Заробивши по два «Shido» в основний час, доля бронзової нагороди вирішувалася на Golden Score. Суперники намагалися знайти необхідний захват, щоб виконати кидок. Під час однієї з таких спроб нашого дзюдоїста, Тушішвілі зумів перехопити ініціативу, після чого виконав больовий прийом. На жаль, цей момент і вирішив долю поєдинку. Яків Хаммо посідає підсумкове 5 місце на чемпіонаті Європи.

Крім Якова сьогодні на татамі «Arena Armeec» вийшли ще троє українців. У категорії до 90 кг Артем Бубир у другому раунді впевнено переміг естонця Маттіаса Куусіка, проте далі не впорався з голландцем Єспером Смінком. Лідируючи по ходу поєдинку з одним «Ваза-арі» у своєму активі, наш спортсмен двічі пропустив атаки суперника, і у підсумку зазнав поразки.

У категорії до 78 кг виступали одразу дві українки - Єлизавета Литвиненко та Анастасія Турчин. Вже у першій для себе сутичці на турнірі Єлизавета зустрілася з віцечемпіонкою Олімпійських Ігор в Токіо француженкою Маделейною Малонгою. Наша юна дзюдоїстка продемонструвала неабиякий супротив, неабияк виснаживши француженку в основний час. У підсумку переможниця визначалася на Golden Score, і лише після третього «Shido» для українки, француженка зуміла пройти далі.

В свою чергу Анастасія Турчин дісталася стадії 1/4 фіналу, де програла майбутній срібній призерці чемпіонату з Нідерландів Джусі Стенгуіс. У втішній сутичці Анастасія, на жаль, поступилися німкені Луіз Малзахн.

Таким чином, збірна України завершила чемпіонат Європи з однією золотою нагородою Богдана Ядова, а також трьома 5 місцями.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show