«Солідний» вік заняттям ходою не завада
Останні дослідження американських, шведських та ізраїльських вчених підтверджують, що регулярні фізичні навантаження продовжують життя людям, які досягли «солідного» віку. Виявилось, що кожні дві хвилини фізичних навантажень на день знижують рівень смертності на 10 відсотків, а щоденна енергійна хода впродовж 20-40 хвилин зменшує ризик смерті у найближче десятиліття в два рази – повідомляє Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Результати цього дослідження були представлені на конгресі Європейського співтовариства кардіологів у Барселоні. А вчені зі Швеції виявили, що у людей, які інтенсивно почали займатися ходою або їздою на велосипеді лише у віці від 50 до 60 років, тривалість життя була майже такою ж, як у тих, хто до спортивних занять приступив значно раніше. Це означає, що до здорового способу життя долучитись ніколи не пізно. А вчені Хадаського єврейського університету встановили, що у людей, які розпочали займатись фізкультурою у віці 85 років, коефіцієнт виживання в два ризи більше, як у людей їх віку, які проводять вільний час лежачи на дивані.
Нью-Йорк – велетенський спортивний центр
На перший погляд, Нью-Йорк не найкраще місце для людей, які розраховують прожити довге життя. Окрім цього, жителі мегаполісу багато працюють, часто-густо по 60 годин на тиждень, а це означає, що на відпочинок у них залишається зовсім мало часу. Це усе навряд чи сприяє довголіттю. Та, як не дивно, тривалість життя жителів міста складає 78,6 років, тоді як люди, які проживають в інших частинах країни, де умови більш сприятливі, живуть в середньому 77,8 років, що теж непогано. Пояснюючи причини цього явища, демографи вказують на той факт, що жителі Нью-Йорка почали споживати більш здорову їжу. Однак, на думку керівника департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка Томаса Фрідена, є ще один важливий чинник вражаючого росту тривалості життя громадян: вони багато ходять і при цьому вважаються найшвидшими пішоходами Америки. Та скороходами жителі міста стали не з власної волі. Справа в тому, що місця для паркування автомобілів у діловій частині міста дуже дорогі. Якщо ставити машину там щодня, на це може піти уся зарплатня. Тому люди залишають свої автомобілі на значній відстані від місця роботи, долаючи потім дорогу пішки. Німецький журнал «Фокус», який розповів про нью-йоркських пішоходів, наводить слова однієї жительки міста: «Коли я виходжу на вулицю, мене підхоплює потік пішоходів, який рухається з великою швидкістю. Нью-Йорк – не місто для спокійних прогулянок. Це гігантський спортивний центр».
Підготувала Олена Гикава за матеріалами Інтернет-видань, фото з мережі Інтернет