Якими цікавими видами спорту можна урізноманітнити вільний час, відпочинок та уроки фізкультури

Як ми вже говорили, скоро школярі на уроках фізкультури зможуть займатися різними цікавими новими видами спорту. Про корфбол, чирлідинг та петанк ми вже розповідали. А от які ще нововведення їх чекають. Про це за матеріалами «Освіторії» розповідає Тернопільський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Розпочнемо із цікавої і вже достатньо відомої в Україні спортивної активності, як флорбол. Цю динамічну й швидку гру придумали в Швеції хокеїсти, які хотіли тренуватися, але не мали на той момент льодової арени.

 

Вихід запропонували такий: взяли ключки, маленькі м’ячики та почали ганяти в «літній хокей» у спортзалі. Хлопців спочатку навіть хотіли вигнати із приміщення, аби вони не псували підлогу ключками. Але спортсмени знову проявили винахідливість - натягнули на ключки шкарпетки.

Отож, учасниками гри у флорбол можуть бути хлопці й дівчата будь-якого шкільного віку та фізичної підготовки. Треба сформувати дві команди по 5 гравців. Кількість гравців зменшується, якщо розмір майданчика — невеликий. Гравців можна і варто замінювати кожні 3-5 хвилин, адже темп гри дуже високий.

Для гри підходять спортзали, майданчики з рівною поверхнею. Грати можна за будь-якої погоди. Розміри майданчика — 40×20 метрів (ідеально для вулиці). Якщо стільки місця немає й ви граєте в спортзалі — просто зменшіть кількість гравців.

Найзручніше грати, коли поле для гри огороджене (бортиками, стіною, огорожею) — так м’яч не потрапить за межі майданчика. В спортзалі огорожею можуть слугувати шкільні лави, які треба поставити на бік.

Гравцям потрібні ключки для флорболу — пластикові палиці з гаком довжиною 30 сантиметрів. Довжина ключки — 105 сантиметрів, вага — 350 грамів. М’яч тут застосовується пластмасовий з отворами, діаметром 72 міліметри, а вагою не більше 25 грамів. Також треба мати ворота будь-якого розміру.

Правила гри у флорбол такі: гравцям потрібно забивати м’ячі в ворота суперника. Забороняється ставити ключку між ніг, бити ключкою по ключці, підіймати ключку вище колін. Якщо ці правила порушуються, після свистка м’яч переходить до іншої команди.

Регбі-5

Батьківщина регбі — Англія, але і в Україні у цей напрочуд азартний вид спорту грають професійно вже 27 років. Регбі-5 — це різновид гри для дітей з легендарним овальним м’ячем, який можна кидати і руками, і ногами. Діти люблять цю гру — вона проста й зрозуміла. У регбі, адаптованому до школи, використовують ремені та стрічки. Це зробило гру безконтактним видом спорту, а значить — безпечним.

Грають дві команди. Безконтактний регбі чудово підходить як для хлопців, так і для дівчат. Можна проводити змагання 5 на 5 учасників, 7 на 7 чи навіть 15 на 15.

Правила гри у регбі-5 такі ж, як у класичному регбі. Мета команди – приземлити м’яч у зоні суперника. Або забити його ногою над перекладиною воріт у тих межах, що позначають дві стійки.

У кожного гравця є пояс, у якому на липучках із двох боків закріплені стрічки. Довжина стрічок — 30-40 сантиметрів. У двох команд стрічки мають бути різного кольору. Щоб забрати м’яч, треба зірвати стрічку та підняти її вгору. Це і є атака. Після того, як стрічку піднято, м’яч переходить до іншої команди.

Фізично забирати м’яч у суперника не можна. Бити, штовхати і торкатися гравців теж заборонено.

Зал і вулиця однаково добре підходять для гри в шкільний регбі. Можна грати і на траві, і на піску.

Бадмінтон

Гра в бадмінтон у багатьох асоціюється з відпочинком біля озера. Насправді, це найшвидша гра в світі, яка прийшла до нас із Англії. Адже швидкість польоту волана під час удару «смеш» — 493 км/годину. Швидше летить тільки куля! А ще бадмінтон — олімпійський вид спорту та найпопулярніша спортивна гра в Китаї, — кожен другий китаєць грає в бадмінтон.

Цей вид спорту має офіційно підтверджені лікарями лікувальні властивості, — покращує зір та є профілактикою захворювань зору. Адже під час гри око дивиться периферичним зором, — гравцю потрібно спостерігати за майданчиком та іншими гравцями. Водночас око слідкує за воланом. Це крихітна ціль, яка дуже швидко переміщується. Ось так м’язи ока дуже добре тренуються під час гри.

А ще в бадмінтон грають космонавти, бо гра тренує навички стрибання, правильного падіння, координації та покращує роботу серцево-судинної системи.

Підходить як для учнів молодшої, так і для учнів старшої школи. Можна грати вдвох або ж «два на два».

Грають у бадмінтона на будь-якому майданчику з рівною поверхнею — однаково добре підходить і спортзал, і вулиця. Головне, щоб погода була не надто вітряна.

Учасники мають відбивати волан ракеткою через сітку на сторону суперника. Переможець той, хто «приземлить» волан на полі спортивного опонента.

Фризбі Алтимат

У фільмах ви могли бачити, як люди кидають один одному яскравий пластмасовий диск. Але це тільки початковий етап гри фризбі, а її техніка набагато вигадливіша й цікавіша, ніж одноманітне кидання. Алтимат фризбі — командна та безконтактна гра.

Щоб грати у фризбі, треба сформувати дві команди. В кожній змішаній команді (хлопці та дівчата) може бути від 4 до 8 осіб.

Завдання команд — перекидати диск між собою та спіймати фризбі в гольовій зоні суперника, передаючи його пасами. Бігти, тримаючи диск у руці, заборонено. Як і атакувати інших учасників гри.

Диск переходить до іншої команди або після голу або якщо команда-суперник перехопить фризбі чи диск впаде на землю.

Можна грати у фризбі і в спортивній залі, і на вулиці на траві, і босоніж на пляжі.

Підготовлено за матеріалами інтернету https://osvitoria.media/experience/7-novyh-vydiv-sportu-na-fizkulturi-yak-graty-i-skilky-tse-koshtuye/

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/