Представник Тернопільського «Інваспорту» Віктор Легкодух - віцечемпіон світу з легкої атлетики у штовханні ядра
У Парижі (Франція) завершується Чемпіонат світу з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору, розумового і фізичного розвитку. Змагання відбуваються на Charlety Stadium, де виступають 1300 параатлетів з 107 країн світу та змагаються за 168 медалей. Багато з них повернеться до Парижа наступного року на Паралімпіаду, що зробить це першим чемпіонатом світу, який відбудеться в місті-організаторі Паралімпіади за рік до Ігор. Відтак, цей чемпіонат є найважливішим етапом у здобутті ліцензій на Паралімпіаду-2024, - інформує Тернопільський регіональний центр «Інваспорт».
Україну на цих змаганнях представляє 31 спортсмен: 20 учасників - з ураженнями опорно-рухового апарату, 4 - з порушеннями зору та 7 - з порушеннями розумового і фізичного розвитку.
У складі паралімпійської збірної команди України участь у змаганнях взяв майстер спорту України, вихованець ТРЦзФКІСОІ та ДЮСШІ «Інваспорт» підполковник ЗСУ, офіцер Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Віктор ЛЕГКОДУХ. Як повідомляє Тернопільський регіональний центр «Інваспорт», спортсмен вперше взяв участь у світових змаганнях і отримав нагороду, ставши віцечемпіоном світу. Відтак, Віктор Легкодух з штовхання ядра виборов срібну нагороду серед спортсменів класу ураження F 53 (спортсмени, що пересуваються на колісному кріслі). Тренер спортcмена - заслужений тренер України Іван Салук.