Скільки треба займатися спортом для хорошого самопочуття
Користь від регулярних занять спортом доведена неодноразово та достатньо переконливо. Сучасні методики рекомендують підліткам не менше семи годин на тиждень приділяти увагу фізичній активності. В той час атлети, надмірно виснажуючи себе тренуваннями, ризикують отримати депресію, дратівливість та тривожність. Про це йшлося у статті «Щотижнева спортивна активність та благополуччя підлітків» групи працівників Інституту Соціальної та Превентивної Медицини Університету міста Лозанни (Швейцарія). У дослідженні, результати якого представлені в матеріалі, брали участь молоді люди у віці від 16 до 20 років (середній вік склав 17,95 років). Автори публікації поставили за мету визначити точні порогові значення тривалості вправ (мінімальне та максимальне), які обмежують проміжок сприятливого впливу на самопочуття молодих людей.
Детальніше...
Фізична активність людей від 60 років і старших – які особливості, користь, рекомендації
В наш час ніхто не сумнівається в корисності активного способу життя для людей старшого віку. Справді, вони можуть займатись фізичними вправами, - це стає популярним і навіть модним у сучасному світі. І хоча такі активності не гарантують позбавлення від вікових проблем зі здоров’ям, однак дозволяють «літнім» спортсменам жити з максимально кращим самопочуттям. Людям старшого віку фахівці рекомендують займатися плаванням, гімнастикою у воді, підтримуючою гімнастикою, прогулянками.
Детальніше...
Як сходи можуть стати тренажером для розвитку сили ніг
В багатьох парках або на майданчиках можна знайти сходи, які дозволяють виконати серію вправ для ніг. Мета цих вправ – збільшення сили, швидкості та координації нижньої частини тулуба. Вони підходять для спортсменів та любителів, які бігають не менше двох місяців. Можна їх використовувати також в інших видах спорту. Для виконання вправ зручно використовувати широкі сходи, які дозволяють виконувати пересування не тільки одному, а й двом одночасно.
Детальніше...
Чекаючи справжньої весни, виконуємо вправи в домашніх умовах
На жаль, квартира – не краще місце для виконання вправ. В кожному домі різні умови, і одним із найпоширеніших недоліків, є звичайно, недостатня площа. Але це зовсім не причина, щоб не займатись взагалі. Головне – бажання покращити свій не тільки фізичний, але й психологічний стан, адже фізична культура – чудовій засіб від депресії. Особливо під час карантину. Окрім цього, вправи можна виконувати під улюблену музику. Або, наприклад, комплексом гімнастичних вправ можна урізноманітнити свою фізичну підготовку, займаючись бігом.
Детальніше...
Вправи для попередження болю у спині
Біль у спині має різне походження та ступінь важкості. Він може бути викликаний звичкою приймати неправильне положення, довготривалим перебуванням нерухомо, відсутністю тонусу м’язів спини. Біль у спині, яку відчуває більша частина населення, виникає в основному через недостатню кількість фізичних вправ, тривале сидіння, неправильне положення тіла в процесі роботи, на робочому місці, зайву вагу, носіння незручного взуття, в період вагітності. Розглянемо серію вправ, спеціально підібраних для боротьби з болем у спині.
Детальніше...
Про збереження здоров’я ніг фахівці рекомендують не забувати
Розпочинається весна, а відтак вже зовсім скоро дівчата та жінки отримають можливість ходити у легкому взутті. Тому подбати про здоров’я ніг саме на часі. Причому, це стосується не лише жінок, а й чоловіків. Пропонуємо кілька порад для збереження здорових ніг.
Детальніше...
Гімнастика для очей для тих, хто навчається та працює за комп’ютером
Більшість із нас зараз не може уявити свого життя без комп’ютерів, планшетів та інших гаджетів. Для когось – це практично основне знаряддя праці під час роботи, хтось присвячує сидінню за компом вільний час. Однак в усіх цих випадках відбувається велике навантаження для очей. Якщо поставитись до цього питання серйозно, то потрібно вживати заходів, щоб дати очам відпочинок. Допоможе тут гімнастика для очей.
Детальніше...
Заняття фізкультурою покращують показник інтелекту в молодих людей
Нове дослідження, виконане в академії «Sahlgrenska» та університетської лікарні «Sahlgrenska», показує, що молоді люди, які займаються фізкультурою, мають більш високий показник інтелекту (IQ) та з великою вірогідністю вступлять до університету. Результати були опубліковані у престижному виданні Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). При реєстрації учасників дослідження група проаналізувала результати фізичних та інтелектуальних тестів.
Детальніше...
Вправи для підтримання молодості суглобів, або що таке «стретчинг»
Останнім часом у шанувальників здорового способу життя та різноманітних фізичних активностей у вжитку з’явилось модне слово «стретчинг». Ще це таке? Що з цим і при цьому роблять? Для чого взагалі таке потрібне? Як займатися «ним» правильно? Отож, «stretching» означає «розтягування» або «витягування», а в «спортивному» значенні цього слова йдеться про систему вправ, спрямованих на підвищення еластичності м’язів та вдосконалення гнучкості тіла. Використовують її для людей будь-якого віку - від молодшого до старшого віку.
Детальніше...
Поради для любителів тренувань у холодну пору року
Зимові заняття спортом на свіжому повітрі дуже корисні – вони загартовують організм, виховують силу волі і допомагають зберегти спортивну форму до весни. Щоб розвіяти всі сумніви і підготувати до нового сезону, пропонуємо основні поради з тренувань у холодну погоду. «Не бігай у мороз, захворієш» чи «Спорт на холоді – найкращий засіб для загартовування організму» – ці дві цілком протилежні думки щодо занять бігом узимку, віддавна спричиняють суперечки. Разом із тим, дотримуючись певних правил, можна провести ефективне тренування та отримати від нього багато позитивних емоцій. Хоча інтенсивні тренування, наприклад, з прискоренням, в морозну погоду краще проводити у манежі.
Детальніше...
|
|