Чим корисні та сприяють прогулянки велосипедом
Велопрогулянки останніми роками набули великої популярності. Доступність цього виду транспорту, поєднання фізичного навантаження і позитивних емоцій під час їзди велосипедом, можливість перебування на свіжому повітрі, що поєднується із дотримуванням прагнення до здорового способу життя і спортивного проведення дозвілля, зробили велопрогулянки однією із складових сучасного життя. Особливо із розвитком відповідної інфраструктури у багатьох містах - поява велодоріжок, велопарковок тощо.
Детальніше...
Які вправи рекомендуються для підтримання хорошої фізичної форми для людей від 60 років і старших
Користь, яку приносять заняття фізичною культурою людям старшого віку, є надзвичайно великою. Заняття фізичною активністю підтримують тонус м’язів та сповільнюють їх атрофію, сприяють рухливості суглобів, запобігають втраті кальцію в кістках, покращують роботу серцево-судинної системи, активізують обмін речовин. Пропонуємо розглянути серію вправ, виконання яких постійно покращують показники гнучкості та сили. Їх потрібно робити без ривків та болю.
Детальніше...
Сидячий спосіб життя підвищує ризик захворювань нирок
Люди, які кожен день проводять в сидячому положенні декілька годин, не тільки наражають себе на появу ожиріння та біль у ногах та руках, але й також на ймовірність розвитку захворювань нирок. Провідний дослідник, доктор наук Томас Йейтс из Університету Лестера та університетських лікарень Лестера говорить: «На сьогоднішні невідомо, як сидячий спосіб життя або фізична активність безпосередньо впливають на здоров’я нирок, але зменшення часу сидіння та збільшення фізичної активності звичайно сприяють покращанню роботи серцево-судинної системи за рахунок нормалізації артеріального тиску, зниження холестерину, посилення метаболізму глюкози та загального здоров’я артерій. Вищеназване дослідження, яке демонструє зв’язок між факторами способу життя та розвитком хронічних захворювань нирок, є також ще одним доказом того, що зменшення часу, яке ви проводите сидячи, може мати важливі переваги для здоров’я».
Детальніше...
Щоденна хода на три кілометри корисна для людей із легеневими проблемами
Цікаве дослідження, опубліковане в журналі «Respirology», показує, що люди, які страждають від хронічної обструктивної хвороби легень, можуть знизити ризик виникнення важких нападів, здійснюючи щоденні піші прогулянки від трьох до шести кілометрів. Хода пішки корисна, до речі, і тим, хто має інші проблеми з легенями, які виникли в результаті, скажімо, запальних процесів у легенях та подоланні їх наслідків.
Детальніше...
Як зміцнити м’язи живота
Із настанням весни питання, як бути у формі, мати гарний вигляд, струнку та підтягнуту фігуру, стають актуальними для багатьох. А проблема із зимовою малорухливістю, надмірним вживанням різних смаколиків та іншими факторами, які, на жаль, зовсім, не сприяють стрункості, починає потребувати негайного вирішення. Отож, факт наявності «животика» фахівці пояснюють не лише недостатньо розвиненими м’язами живота, що відбувається зазвичай від неякісного виконання відповідних вправ або невиконання їх зовсім. Така вада фігури може бути також результатом незбалансованого та неправильного режиму харчування та накопичення жиру в цій ділянці.
Детальніше...
Скільки треба займатися спортом для хорошого самопочуття
Користь від регулярних занять спортом доведена неодноразово та достатньо переконливо. Сучасні методики рекомендують підліткам не менше семи годин на тиждень приділяти увагу фізичній активності. В той час атлети, надмірно виснажуючи себе тренуваннями, ризикують отримати депресію, дратівливість та тривожність. Про це йшлося у статті «Щотижнева спортивна активність та благополуччя підлітків» групи працівників Інституту Соціальної та Превентивної Медицини Університету міста Лозанни (Швейцарія). У дослідженні, результати якого представлені в матеріалі, брали участь молоді люди у віці від 16 до 20 років (середній вік склав 17,95 років). Автори публікації поставили за мету визначити точні порогові значення тривалості вправ (мінімальне та максимальне), які обмежують проміжок сприятливого впливу на самопочуття молодих людей.
Детальніше...
Фізична активність людей від 60 років і старших – які особливості, користь, рекомендації
В наш час ніхто не сумнівається в корисності активного способу життя для людей старшого віку. Справді, вони можуть займатись фізичними вправами, - це стає популярним і навіть модним у сучасному світі. І хоча такі активності не гарантують позбавлення від вікових проблем зі здоров’ям, однак дозволяють «літнім» спортсменам жити з максимально кращим самопочуттям. Людям старшого віку фахівці рекомендують займатися плаванням, гімнастикою у воді, підтримуючою гімнастикою, прогулянками.
Детальніше...
Як сходи можуть стати тренажером для розвитку сили ніг
В багатьох парках або на майданчиках можна знайти сходи, які дозволяють виконати серію вправ для ніг. Мета цих вправ – збільшення сили, швидкості та координації нижньої частини тулуба. Вони підходять для спортсменів та любителів, які бігають не менше двох місяців. Можна їх використовувати також в інших видах спорту. Для виконання вправ зручно використовувати широкі сходи, які дозволяють виконувати пересування не тільки одному, а й двом одночасно.
Детальніше...
Чекаючи справжньої весни, виконуємо вправи в домашніх умовах
На жаль, квартира – не краще місце для виконання вправ. В кожному домі різні умови, і одним із найпоширеніших недоліків, є звичайно, недостатня площа. Але це зовсім не причина, щоб не займатись взагалі. Головне – бажання покращити свій не тільки фізичний, але й психологічний стан, адже фізична культура – чудовій засіб від депресії. Особливо під час карантину. Окрім цього, вправи можна виконувати під улюблену музику. Або, наприклад, комплексом гімнастичних вправ можна урізноманітнити свою фізичну підготовку, займаючись бігом.
Детальніше...
Вправи для попередження болю у спині
Біль у спині має різне походження та ступінь важкості. Він може бути викликаний звичкою приймати неправильне положення, довготривалим перебуванням нерухомо, відсутністю тонусу м’язів спини. Біль у спині, яку відчуває більша частина населення, виникає в основному через недостатню кількість фізичних вправ, тривале сидіння, неправильне положення тіла в процесі роботи, на робочому місці, зайву вагу, носіння незручного взуття, в період вагітності. Розглянемо серію вправ, спеціально підібраних для боротьби з болем у спині.
Детальніше...
|
|