Спорт і здоров'я

Для того, щоб схуднути, замало тільки дієти

У США хочуть відмовитись від фінансової допомоги тим, хто, бажаючи схуднути, робить вибір на користь дієт. Досі така допомога надавалась в рамках урядової програми медичного страхування. Справа в тому, що, як показало спеціальне дослідження, проведене американськими вченими, самі по собі дієти не просто не дають користі. Вже через три роки після дієти 83% пацієнтів важать більше, ніж до початку лікування, як мінімум на п’ять кілограмів, і тільки одиницям вдається підтримувати досягнуті результати або хоча б повернутись до попередньої ваги. А наражати себе на дієти може мати такі наслідки: різке зниження ваги чергується з постійним її набором, що провокує розвиток серцево-судинних захворювань.

Детальніше...

 

Фізичні вправи допомагають зняти стрес

Деякі люди звернули увагу, що їх тиск різко «підстибує», коли вони переживають стрес. Очевидно, вони дійсно праві. Хоча можна бути й абсолютно спокійним і відчувати гіпертензію або не мати гіпертензії і нервувати. Разом із тим, деякі люди справді реагують на стрес тимчасовим підвищенням тиску. Чи можна знизити тиск, контролюючи стрес? Деякі люди на це здатні. Дослідження показують, що вміння знімати стресову напругу (розслаблення, йога, аеробіка) допоможе знизити тиск крові на період до року.

Детальніше...

 

Фізичні вправи лікують хвороби

Ніколи не пізно взяти вигоду з фізичних вправ. Вчені доводять, що фізична активність потрібна в будь-якому віці. Більше того, - це є додатковими ліками для цілого ряду хвороб.

Детальніше...

 

Фізкультура – дієвий спосіб боротьби зі старінням

Вчені підрахували, що максимальний вік людини дорівнює близько 115-ти рокам. Проте можливі захворювання і негативний вплив навколишнього середовища понижують рівень тривалості життя. Якщо зробити поправку на такі захворювання, як атеросклероз та рак, то середня тривалість життя наших сучасників коливатиметься в межах від 90 до 100 років, хоча подібні підрахунки не можна сприймати беззаперечно. За умови покращання харчування можна припустити, що в нашому столітті людство в цілому знаходиться в кращому фізичному стані, ніж колись. З іншого боку, стверджують, що раніше фізична активність людей була значно вищою, ніж зараз. Чи можуть фізичні вправи призупинити процеси старіння людського організму і продовжити життя людини? При вивченні причин довгожительства перше місце було віддане хорошій спадковості.

Детальніше...

 

Кілька слів про шкоду куріння і порад, як кинути палити

Основною згубною речовиною тютюну є нікотин. Він настільки ж токсичний, як синильна кислота, згубно діє на нервову систему, викликає нудоту, збліднення шкіри, сонливість, спричиняє появу відчуття страху, головний біль, шум у вухах, підвищення пульсу тощо.

Однією з причин виникнення раку у курців є наявність у сигаретному диму радіоактивного полонію. У більшості встановлених випадків раку легень 90% припадає саме на частку курців. Ймовірність інфаркту для тих, хто курить, у два рази більша, ніж у тих, що не не має такої звички.

Детальніше...

 

Сімейні  туристичні походи

Сімейні туристичні походи – чудовий вид відпочинку і фізичного загартовування організму. Вони дозволяють відчути щастя подолання перешкод і боротьби з різноманітними труднощами, дарувати зустрічі з цікавими людьми, пам’ятними місцями. Незабутні враження залишають години перебування біля вогнища.

До походу потрібно спеціально готуватись. Перш за все, необхідно забезпечити функціональну підготовку організму до походу, а також здобути якісь знання, уміння, навички. Зокрема, потрібно навчитись розпалювати багаття, укладати речі в рюкзак, проводити змагання під час походу та багато іншого. Як потрібно готуватись до походу і поводитись під час нього?

Детальніше...

 

12 принципів здорового харчування

Як відомо, найважливіші із складових здорового способу життя – це здорове харчування та рухова активність. Якщо з руховою активністю ще більш-менш зрозуміло, починаючи, скажімо, від усвідомлення необхідності робити ранкову гімнастику до регулярних пробіжок в парку чи відвідування занять із плавання. Це також, приміром, щотижневі зустрічі з друзями, щоб пограти в футбол, зимові канікули в Карпатах, проведені у спусках з гір на лижах чи сноуборді, або просто вечірні "фігурні" катання на ковзанці, розчищеній на озері в парку. Словом, видів і варіантів рухової активності, за бажання, існує чимало. А от як же бути з харчуванням? Невже вегетаріанство? Відмова від солодкого? «Табу» на газовані напої, не говорячи вже про шампанське? Як виявилося, ми в цих розмірковуваннях не втекли далеко від істини…

Детальніше...

 

Вчимо дітей плавати

Відомо, що плавання оздоровлює організм і є потужним засобом загартовування. Дозоване плавання корисне практично усім людям. У сім’ї всі повинні уміти плавати. Дитину можна навчати плаванню як до року, так і в 1-2 роки у домашній ванні. Перш за все, дитину потрібно навчити виконувати видих під водою і вдих над водою, потім занурюватись, затримуючи дихання, потім пірнати і спливати. Після цього можна вчити плавати спортивним способом (брас, кроль).

Детальніше...

 

Така популярна «скандинавська» хода

Скандинавська хода чи то Nordic Walking або, як її ще називають, нордична, фінська, північна хода – в останні роки стає дуже популярною. Так називають оздоровчу ходу з двома палицями. Народився такий вид ходи у Фінляндії. Оскільки фіни – любителі лиж, вони придумали цей метод тренувань, щоб не втрачати спортивну форму у літній період, тому замість пробіжок й почали ходити з лижними палицями. Поступово ходою з палицями зайнялись пенсіонери, які були здивовані, як просто і ефективно можна покращити своє здоров’я.

Детальніше...

 

Вирушаємо у похід

Напередодні вихідного дня чи відпустки буває нелегко вирішити, чому присвятити вільний час. Взяти рюкзак і вирушити у похід? Пограти в бадмінтон чи м’яч біля будинку? Звичайно, вибір залежить від уподобань членів сім’ї. Потрібно враховувати користь здоров’ю, яку приносить заняття фізкультурою і спортом, особливо, коли мова йде про відпустку, до якої ми підходимо, як правило, у втомленому стані.

Втома ця проявляється такими симптомами, як головний біль до кінця робочого дня, коливання артеріального тиску, судинні спазми. І зникають вони через 10-15 днів повноцінного активного відпочинку. Похід, прогулянка або екскурсія сприяють зміцненню здоров'я, фізичному розвитку і підвищенню загальної працездатності, вихованню витривалості, спритності і впевненості у своїх силах.

Детальніше...

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/